کد مطلب: 93459
 
مشارکت پتروشیمی با توتال
 
مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از امضای قرارداد انجام مطالعات اقتصادی یک طرح مشارکتی صنعت پتروشیمی میان ایران و توتال فرانسه تا یک ماه آینده خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از امضای قرارداد انجام مطالعات اقتصادی یک طرح مشارکتی صنعت پتروشیمی میان ایران و توتال فرانسه تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا از وزارت نفت، حسین علیمراد با اشاره به انجام مقدمات اولیه برای آغاز فاز مطالعات اقتصادی طرح مشارکتی ۲ شرکت هلدینگ خلیج فارس و توتال فرانسه توسط یک شرکت ثالث در ایران گفت: پیش بینی می‌شود تا یک ماه آینده این قرارداد با شرکت اروپایی برای انجام مطالعات اقتصادی امضا شود.

وی افزود: در مرحله مطالعات اقتصادی، طرح از جنبه های مختلف با در نظر گرفتن شرایط فعلی ایران ارزیابی می شود و مشخص می شود که این طرح در شرایط موجود اقتصادی است یا خیر و یا این که در چه شرایطی اقتصادی خواهد شد.

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: همچنین متغیرهای مختلفی که در پروژه دخیل و اثرگذار خواهد بود، بررسی می شود و به عنوان گزارش اولیه بررسی اقتصادی در اختیار سرمایه‌گذار (دو شرکت هلدینگ خلیج فارس و توتال فرانسه) برای تصمیم گیری قرار می‌گیرد.

علیمراد همچنین از انجام بررسی‌های اولیه برای امکان سرمایه گذاری شرکت انگلیسی-هلندی شل در ایران توسط یک کار گروه مشترک خبر داد و گفت: در ۲ هفته آینده مقدمات انجام بررسی اقتصادی اولیه آغاز خواهد شد و امیدواریم شرایط به گونه ای باشد که بتوانیم همکاری این شرکت با صنایع پتروشیمی ایران را دوباره برقرار کرده و با سرمایه‌گذاری مستقیم شرکت شل آن را مستحکم و پایدار کنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵