داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 106357
 
۱۰ کارآفرین برتر ملی سال
 
مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار با اشاره به جزئیات برنامه های کارآفرینان برتر گفت: هر طرح توسط سه داور بومی، غیربومی و تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت،پس از ارزیابی طرح‌ها توسط داوران صورت گرفت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار با اشاره به جزئیات برنامه های کارآفرینان برتر گفت: هر طرح توسط سه داور بومی، غیربومی و تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت،پس از ارزیابی طرح‌ها توسط داوران صورت گرفت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز دوازهمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر با معرفی کارآفرینان برتر امروز در سالن 17 شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. در ابتدای این جشنواره عیسی منصوری، معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار با اشاره به اینکه اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم گفت: افرادی که در چنین شرایطی فعالیت می کنند پهلوانان جنگ اقتصادی هستند.

رحیم سرهنگی،مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار درادامه این مراسم با اشاره به اینکه برای برگزاری دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر، ثبت نام کارآفرینان از نیمه دوم سال 1396در سامانه کارآفرینان برتر(WWW.karafarinanebartar.ir) آغاز شد افزود: تعداد کل ثبت نام شدگان در 31 استان کشور 6158 نفر بودند که از این تعداد 80درصد را مردان و 20 درصد را زنان تشکیل دادند.

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار با اشاره به اینکه از این تعداد ثبت‌نامی در سامانه جشنواره، 20 درصد در بخش کشاورزی، 41درصد در بخش صنعت و 39 درصد در بخش خدمات بودند گفت: در این فرآیند 4312 طرح از مرحله اول که شامل دلایل حضور در جشنواره و ورود به عرصه کارآفرینان و پاسخ به سوالات نوآوری بود عبور کردند. مرحله دوم داوری شامل گردش مالی و اشتغال(رشد ترکیبی) طرح‌ها بود که تعداد 349 طرح نیز از این مرحله عبور کرده و به بخش اختصاص داور راه پیدا کردند.

وی درباره میزان ارزیابی طرح های تخصصی اظهار داشت: هر طرح توسط سه داور بومی، غیربومی و تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت،پس از ارزیابی طرح‌ها توسط داوران مربوطه و تعیین امتیاز، بازدید میدانی از طرح‌ها صورت پذیرفت و پس از پالایش امتیازات و بررسی نتیجه بازدیدهای میدانی تعداد 167 نفر به عنوان برگزیدگان استانی انتخاب شدند که از این تعداد 81 نفر در بخش صنعت، 45 نفر در بخش کشاورزی و 41 نفر در بخش خدمات فعالیت داشتند.

سرهنگی بیان کرد: با توجه به میانگین رشد چهار ساله طرح‌ها و تعیین حد نصاب رشد بنگاه‌ها(شرکت‌ها) تعداد 42 طرح جهت ارزیابی در سطح ملی انتخاب و نسبت به بازدید میدانی و ارزیابی آنها توسط داوران ملی اقدام شد که از این تعداد 16 طرح در بخش صنعت، 10 طرح در بخش کشاورزی و 16 طرح در بخش خدمات فعالیت داشتند.

وی اظهار داشت:بعد از بازدید میدانی از طرح‌های کارآفرینان منتخب توسط داوران ملی، و جمع‌بندی نتایج داوری‌ها در کارگروه علمی و شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره، تعداد 10 کارآفرین به عنوان کارآفرین برتر ملی سال 1396انتخاب شدند.

انوشیروان بندپی، سرپرست وزارت کار با حضور در جشنواره کارآفرینان برتر با اشاره به اینکه تنها 0.5 درصد از فضای کسب و کار در اختیار کارآفرینان است گفت: با همین 0.5 درصد توانسته اند 38 درصد اشتغال آفرینی داشته باشند.

وی اظهار داشت: کشور ما از سرمایه‌های انسانی ارزشمند و سرمایه‌های طبیعی ذی قیمتی برخوردار است، اما در اینکه که آیا در نظام برنامه‌ریزی هوشمند توانسته‌ایم، از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم، جای سوال است.

بندپی بیان کرد:برنامه ریزی استراتژیک راهبردی و بلند مدت برای کارآفرینان از سوی دولت ضرورت دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵