برخی سایتهای خبری اعلام کرده اند فاز ۱۲ روز سه شنبه هفته جاری افتتاح می شود که این خبر نیز از سوی مسوولان مربوطه تایید یا تکذیب نشده است.
 
 
 
کد مطلب: 44615
 
اما و اگر در زمان افتتاح فاز ۱۲، چرا؟!
 
در شرایطی که به آخرین روزهای سال ۹۳ رسیده ایم، هنوز خبر قطعی و دقیقی از زمان افتتاح فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی اعلام نشده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۵
در شرایطی که به آخرین روزهای سال ۹۳ رسیده ایم، هنوز خبر قطعی و دقیقی از زمان افتتاح فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی اعلام نشده است.
به گزارش نکونیوز، قرار بود با افتتاح فاز ۱۲ در اوایل فصل زمستان، بخشی از گاز موردنیاز کشور تامین شود اما افتتاح فاز ۱۲ به تاخیر افتاد و حتی برنامه رسمی افتتاح فاز ۱۲ که چندی پیش قرار بود با حضور رییس جمهور برگزار شود به طور ناگهانی و بدون اعلام هیچ دلیل روشنی لغو شد. در همین حال برخی سایتهای خبری اعلام کرده اند فاز ۱۲ روز سه شنبه هفته جاری افتتاح می شود که این خبر نیز از سوی مسوولان مربوطه تایید یا تکذیب نشده است. صرفنظر از تاخیر در افتتاح فاز ۱۲ تا آخرین روزهای سال، آن هم در شرایطی که قرار بود این فاز بخشی از گاز موردنیاز کشور را تامین کند، آنچه از اهمیت بیشتری برخوردار است، بی نظمی در برنامه ریزی برای افتتاح فاز ۱۲ و تاخیر در افتتاح آن بدون هیچ گونه اعلام رسمی است که شایعات فراوانی را موجب شده است. از جمله اینکه گفته می شود رییس جمهور حاضر نشده به روال دولت قبلی، پروژه ای را افتتاح کند که هنوز تکمیل نشده است. هرچند که این خبر نیز در حد شایعه باقی ماند و تایید نشد اما روال کنونی وزارت نفت در عدم اطلاع رسانی دقیق در مورد زمان افتتاح فاز ۱۲ و تاخیر زیاد در افتتاح آن موجب شده عملکرد این مجموعه زیر سوال برود و این برای دولتی که با انتقاد از مشی دولت گذشته مبنی بر تاخیر در افتتاح پروژه ها و بی نظمی در برنامه ریزی و .... روی کار آمد شیوه مطلوبی به نظر نمی رسد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵