داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 108850
 
نساجی جان دوباره می‌گیرد
 
رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان گفت: با رشد قیمت دلار و عدم واردات پارچه، شرایط مناسبی برای حرکت دوباره چرخ نساجی‌ها فراهم شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان گفت: با رشد قیمت دلار و عدم واردات پارچه، شرایط مناسبی برای حرکت دوباره چرخ نساجی‌ها فراهم شده است.

امیر قدیمی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با شرایط بازار بنکداران و طاقه‌فروشان پارچه گفت: تورم حاکم بر اقتصاد و بازار پارچه قیمت محصولات را با افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی همراه کرده که این میزان در محصولات ایرانی در حدود ۶۰ درصد و در محصولات وارداتی در حدود ۱۰۰ درصد بوده است.

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از نیاز بازار از طریق محصولات وارداتی تأمین می‌شود، خاطرنشان کرد: به واردات پارچه ارز دولتی یا ۴۲۰۰ تومانی تعلق نگرفت و فعالان این صنف علاقه‌ای به دریافت ارز دولتی نداشتند زیرا شرایط حاکم فرصت مناسبی را ایجاد کرد تا بار دیگر نساجی به حرکت دربیاید.

وی ادامه داد: در زمینه حرکت چرخ نساجی، این صنعت در چند ماه اخیر اتفاق خاصی را شاهد نبود اما رایزنی‌هایی برای رفع مشکلات تولید و تأمین مواد اولیه نساجی با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

قدیمی‌نژاد تصریح کرد: در حال حاضر در پی افزایش مدت زمان ترخیص کالا به بیش از ۳ ماه تجار آن‌چنان به دنبال واردات محصول نیستند.

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان افزود: میزان خرید و فروش و انجام معامله در شرایط فعلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت ۶۰ درصدی همراه بوده و تغییر فصل تنها توانسته اندکی بر میزان تقاضا بیافزاید.

وی مدعی شد: رکود بازار و کاهش قدرت خرید مردم در مجموع عاملی شده تا میزان تولید کارگاه‌ها و صنوف تولیدی به یک سوم کاهش یابد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵