کد مطلب: 99165
 
تداوم کاهش ذخایر نفت آمریکا
 
گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت خام این کشور برای دهمین هفته متوالی کاهش یافته در حالیکه ذخایر بنزین و میعانات افزایش داشته است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت خام این کشور برای دهمین هفته متوالی کاهش یافته در حالیکه ذخایر بنزین و میعانات افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۹ ژانویه، ۱.۱ میلیون بشکه کاهش یافت در حالیکه تحلیلگران میزان کاهش ذخایر را ۱.۶ میلیون بشکه پیش بینی کرده بودند.

بر پایه آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، سطح ذخایر نفت به ۴۱۱.۶ میلیون بشکه رسیده که پایین‌ترین میزان از فوریه سال ۲۰۱۵ بود و روند کاهش در مدت ۱۰ هفته گذشته یک رکورد به شمار می‌رود.


ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل برای معاملات آتی نفت آمریکا است، ۳.۲ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۳۹.۲ میلیون بشکه رسید که پایین‌ترین میزان از ژانویه سال ۲۰۱۵ بود.

کاهش مستمر ذخایر آمریکا با وجود افزایش تولید روی داد که این بار به ۹.۹ میلیون بشکه در روز رسید و فاصله چندانی با شکستن رکورد تولید ۱۰.۰۴ میلیون بشکه در روز که در سال ۱۹۷۰ ثبت شد، ندارد. این آمار نشان داد فعالیت پالایش نفت ۳۹۲ هزار بشکه در روز کاهش یافت و نرخ استفاده از پالایشگاه با ۲.۱ درصد کاهش، به ۹۰.۹ درصد از مجموع ظرفیت رسید.

ذخایر بنزین، ۳.۱ میلیون بشکه رشد کرد در حالیکه تحلیلگران در نظرسنجی رویترز، رشد این ذخایر به میزان ۲.۵ میلیون بشکه را پیش‌بینی کرده بودند.
ذخایر میعانات که شامل دیزل و نفت کوره می‌شود هم ۶۳۹ هزار بشکه افزایش یافت، درحالیکه پیش‌بینی شده بود میزان این ذخایر ۱.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کند.
واردات نفت خام آمریکا هفته گذشته ۷۱ هزار بشکه در روز کاهش یافت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵