داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 97095
 
نرخ شیرینی شب یلدا اعلام شد
 
رییس اتحادیه قنادان تهران گفت: نرخ شیرینی شب یلدا طبق نرخ مصوب اردیبهشت ماه سالجاری به شرط خالص فروشی عرضه می شود و با وجود افزایش قیمت تخم مرغ، هیچ تغییر قیمتی نخواهیم داشت.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
رییس اتحادیه قنادان تهران گفت: نرخ شیرینی شب یلدا طبق نرخ مصوب اردیبهشت ماه سالجاری به شرط خالص فروشی عرضه می شود و با وجود افزایش قیمت تخم مرغ، هیچ تغییر قیمتی نخواهیم داشت.
«علی بهره مند» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با تاکید بر اجرای خالص فروشی در قنادی ها افزود: قیمت انواع مختلف شیرینی براساس کیفیت تعیین می شود، به طوری که قیمت هر کیلوگرم شیرینی تر و خامه ای درجه یک به شرط خالص فروشی 215 هزارریال، شیرینی زبان و پاپیونی 180 هزارریال، شیرینی برنجی 180 هزارریال، شیرینی دانمارکی یا گل محمدی 175 هزارریال و کیک یزدی 130 هزار ریال تعیین شده است.
وی تصریح کرد: این نرخ گذاری در صورت خالص فروشی انواع شیرینی به ویژه کیک یزدی است که باید بدون احتساب قیمت جعبه محاسبه شود.
وی با اشاره به این که قیمت انواع باسلوق به دلیل نوع کیفیت قیمت ثابتی ندارد، اظهارداشت: قیمت هر کیلوگرم باسلق لوله ای ساده و باسلق لقمه ای گردویی بستگی به نوع مواد اولیه، استفاده از گردو و کیفیت تولید آن متغیر است.
وی درباره افزایش قیمت تخم مرغ و تاثیر آن بر نرخ شیرینی تصریح کرد: تخم مرغ یکی از مواد اولیه تولید انواع شیرینی به شمار می رود که با وجود افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر بر قیمت تمام شده این کالا تاثیرگذار است، اما این مسئله هیچ تغییری در قیمت این محصول ایجاد نخواهد کرد و تنها از سود قنادان کاسته می شود.
رییس اتحادیه قنادان تهران درباره نظارت بر عملکرد قنادی ها و شیرینی فروشی های گفت: تمام قنادی ها و شیرینی فروشی ها تحت نظارت و بازرسی بهداشتی و قیمتی مستمر سازمان تعزیرات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف کشور و اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان در سراسر کشور قرار دارند.
بهره مند افزود: در صورتی که مردم در خصوص قیمت یا کیفیت محصولات عرضه شده در قنادی ها و شیرینی فروشی های تهران شکایتی داشته باشند، می توانند با شماره تلفن 66944411 و 66944499 و در شهرستان ها با اتحادیه های مربوطه تماس بگیرند.

به گزارش ایرنا، اکنون در مجموع 30 هزار واحد قنادی و شیرینی فروشی در سراسر کشور فعال است که از این تعداد حدود یک هزار و 200 واحد پروانه دار در تهران فعالیت دارند.
همچنین در تهران 250 واحد در حال دریافت پروانه بهره برداری هستند.
قیمت انواع شیرینی از اردیبهشت ماه سال 93 علی رغم افزایش هزینه های تولید هیچ تغییر نداشت تا این که در ابتدای سال 96 نرخ گذاری جدیدی برای شیرینی اتفاق افتاد.
براساس امار شب یلدای گذشته نرخ هرکیلوگرم انواع شیرینی تر و خامه ای درجه یک 150 هزار ریال، شیرینی دانمارکی 125 هزار ریال، شیرینی زبان، پاپیونی و برنجی 125 هزار ریال و کیک یزدی 90 هزار ریال بوده که با توجه به افزایش قیمت جدید امسال شاهد افزایش نرخ بین 55 تا 65 هزارریال معادل 43 درصد افزایش هستیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵