کد مطلب: 85386
 
تاکید روسیه بر تمدید توافق اوپک
 
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: مسکو همچنان با هدف تمدید توافق با سازمان کشورهای تولیده نفت (اوپک) برای کاهش تولید تلاش می کند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: مسکو همچنان با هدف تمدید توافق با سازمان کشورهای تولیده نفت (اوپک) برای کاهش تولید تلاش می کند.
به گزارش ایرنا، آلکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه گفت: روسیه تمدید توافق کاهش تولید نفت را مهم و بسیار سودمند می داند.
روزنامه نزاویسیمایا گازتا روز جمعه به نقل از سخنان وی نوشت: روسیه به تعهد خود برای کاهش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت عمل و از اواخر ماه آوریل آن را اجرا کرد.
به نوشته روزنامه روسی، نورالدین بوترفه وزیر انرژی الجزایر نیز روز گذشته در دیدار با نوواک در مسکو اطمینان داد که اکثر کشورهای عضو اوپک از تمدید توافق کاهش تولید نفت برای ۹ ماه دیگر حمایت می کنند.
نزاویسیمایا گازتا نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم از تمدید این توافق حمایت کرده است.
پوتین با بیان اینکه در این باره دورنمای خوبی وجود دارد، افزود: خوش بین هستم، زیرا عربستان سعودی شریک اصلی روسیه در این مساله، به توافق های خود برای کاهش تولید نفت کامل پایبند است.
اعضای اوپک پذیرفته اند به مدت شش ماه از اول سال ۲۰۱۷ روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه از سطح تولید را بکاهند و به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه برسانند که منوط به همکاری کشورهای غیراوپکی و کاستن روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت از تولید است.
روسیه متعهد شده است تولید نفت خود را روزانه ۳۰۰ هزار بشکه کاهش داد که نصف میزان تعهد شده از طرف کشورهای غیرعضو اوپک است.
قیمت های نفت از میانه ماه نوامبر سال گذشته با توافق کاهش تولید نفت حدود ۲۵ درصد رشد کرد و اکنون بهای نفت خام برنت به بشکه ای حدود ۵۰ دلار رسیده است.
دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین به تازگی اعلام کرد: مذاکرات برای تمدید توافق کاهش تولید نفت کشورهای عضو وغیرعضو اوپک جریان دارد.
شرکت های نفت روسیه در زمان حاضر حدود ۱۱ میلیون بشکه نفت در روز تولید می کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵