کد مطلب: 88356
 
صادرات پتروشیمی ایران از بندر آنتورپ
 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در دیدار با رئیس بندر آنتورپ بلژیک، راه‌های گسترش همکاری‌های دو جانبه را بررسی کردند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در دیدار با رئیس بندر آنتورپ بلژیک، راه‌های گسترش همکاری‌های دو جانبه را بررسی کردند.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به همراه جمعی از مدیران صنعت پتروشیمی کشورمان با فرانک‌ گیکنس(FrankGeerkens) رئیس بندرآنتورپ(port of Antwerp) واقع در کشور بلژیک دیدار کردند.
در این ملاقات مذاکراتی در زمینه آموزش HSE و آتش نشانی و همچنین استفاده از ظرفیت بندر آنتورپ برای صادرات محصولات پتروشیمی ایران و به نقاط مختلف جهان انجام شد.
دو طرف در این دیدار توافق کردند در روند مذاکرات آتی خود راه‌های افزایش همکاری های مشترک را در همه ابعاد بررسی کنند.
همچنین در این دیدار، مدیران ارشد بندر آنتورپ از معاون مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درخواست بازدید از دو منطقه ویژه انرژی پارس و ماهشهر را مطرح کردند.
در جریان این دیدار هیات ایرانی در قالب یک تور دریایی از بندر صادراتی آنتورپ به ویژه قابلیت های صادرات محصولات پتروشیمی آن بازدید کردند.
بندر آنتورپ یکی از بزرگترین بنادر در جهان به شمار می‌آید. این بندر دومین بندر بزرگ اروپا و یکی از مراکز مهم حمل و نقل و تجارت در این قاره محسوب می‌شود.
این آنتورپ همچنین بزرگترین مجموعه یکپارچه پتروشیمی اروپا را در خود جای داده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵