کد مطلب: 94016
 
گازوئیل مشمول استاندارد اجباری
 
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: بر اساس مصوبه دولت، گازوئیل هم مشمول استاندارد اجباری می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۶
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: بر اساس مصوبه دولت، گازوئیل هم مشمول استاندارد اجباری می شود. 

وحید مرندی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: استانداردسازی گازوئیل، براساس مصوبه دولت در لایحه هوای پاک، قرار است استاندارد سازی گازوئیل هم در دو سه سال آتی الزامی شود.
وی با اشاره به اینکه گازوئیل تاکنون مشمول استاندارد اجباری نبوده است خاطرنشان کرد: وزات نفت مکلف شده است گازوئیل استاندارد یورو چهار را تولید و توزیع کند.

* ۸۵ استاندارد برای ساخت خودرو در کشور تدوین شده است
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: ۸۵ استاندارد برای ساخت خودرو در کشور تدوین شده است.
مرندی مقدم اظهار کرد: در سال گذشته استانداردهای خودرو از ۵۵ استاندارد ملی به ۸۵ استاندارد ملی ارتقا یافته است.
وی افزود: خودروسازان مکلف هستند ۶۶ استاندارد از این استانداردها را تا اول دی ماه امسال رعایت کنند و ۲ استاندارد نیز تا اول تیرماه سال آتی باید در ساخت خودرو رعایت شده باشد.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: خودروسازان باید استانداردهای باقی مانده را تا اول دی ماه ۹۷ در ساخت خودرو رعایت کنند.
مرندی مقدم اظهار کرد: عمده این استاندارد ها مربوط به ایمنی خودروها است و بر این اساس خودروها باید تا اول دی ماه تمام این استاندارد را داشته باشند.
وی با بیان اینکه از ابتدای دی ماه سال آتی از ادامه شماره گذاری خودروهایی که استانداردهای مزبور را نداشته باشند خودداری می شود گفت: رعایت کردن این استانداردها بسته به توان خودروسازان دارد و به طور قطع یک سری از خودروها نخواهند توانست استانداردها را رعایت کنند.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: ممکن است رعایت برخی از استانداردها برای خودروسازان مقرون به صرفه نباشد که منجر به تعطیلی واحد تولیدی وتوقف ساخت خودرو شود و یا بعضا برای ساخت خودروهای جدید اقدام کنند و طراحی و خط تولید خود را تغییر دهند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵