کد مطلب: 100182
 
دومین قرارداد نفتی به روس‌ها رسید
دومین قرارداد IPC امروز امضاء می‌شود
 
مراسم امضای یک قرارداد نفتی در قالب IPC امروز امضاء می‌شود. این قرارداد برای توسعه میادین نفتی آبان و پایدار غرب و با شرکت روسی زاروبژنفت امضاء می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
مراسم امضای یک قرارداد نفتی در قالب IPC امروز امضاء می‌شود. این قرارداد برای توسعه میادین نفتی آبان و پایدار غرب و با شرکت روسی زاروبژنفت امضاء می‌شود.

به گزارش نکونیوز، عصر امروز مراسم امضای قرارداد توسعه میادین نفتی آبان و پایدار غرب میان شرکت ملی نفت ایران و زاروبژنفت روسیه و شرکت دانا انرژی در ساختمان کوشک وزارت نفت با حضور وزیر نفت و مسئولان شرکت ملی نفت، شرکت زاروبژنفت و شرکت دانا انرژی برگزار خواهد شد. داناانرژی شریک ایرانی زاروبژنفت در توسعه این میادین خواهد بود.

این قرارداد بین شرکت نفت مناطق مرکزی به‌نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران و شرکت زاروبژنفت روسیه و دانا انرژی ایران برای توسعه دو میدان مشترک نفتی در غرب کشور امضاء خواهد شد. با توافق نهایی بین مقامات زاروبژنفت، معاونت توسعه و مهندسی و امور حقوقی شرکت ملی نفت و در نهایت شرکت نفت مناطق مرکزی، رئوس قرارداد توسعه دو میدان مشترک نفتی آبان و پایدار غرب پیش‌تر در تهران نهایی شده و به امضای طرفین رسیده است.

گفته می‌شود که بر اساس توافق انجام‌گرفته این شرکت روسی با سرمایه‌گذاری حدود ۳۵۰ میلیون دلار و عمدتاً از طریق نصب و استفاده از تلنبه‌های درون‌چاهی (ESP) و تجهیزات مرتبط در تمامی چاه‌های دو میدان در یک دوره ۱۰ساله در مجموع حدود ۶۵ میلیون بشکه به حجم ذخایر قابل برداشت این دو میدان نفتی اضافه خواهند کرد. از سوی دیگر با استفاده از اطلاعات تولید جمع‌آوری‌شده، روش‌های ازدیاد برداشت (EOR/IOR) دو میدان هم توسط «زاروبژنفت» روسیه مطالعه و نتایج ارائه خواهد شد که در صورت تایید شرکت نفت اجرای آنها به‌منظور افزایش تولید دو میدان عملیاتی خواهد شد.

پس از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از توتال فرانسه، سی ان پی سی آی چین و پتروپارس، قراردادی که امروز امضاء خواهد شد دومین قرارداد توسعه میادین گازی و نفتی ایران در قالب قراردادهای جدید نفتی خواهد بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵