کد مطلب: 93233
 
مشترکان توصیه‌ها را جدی بگیرند
 
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: مشترکان گاز، در هنگام نصب و استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی، توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: مشترکان گاز، در هنگام نصب و استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی، توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند.

به گزارش شانا، مجید بوجارزاده اظهار کرد: مشترکان گاز، همزمان با فرارسیدن فصل پاییز و سرمای هوا در استان‌های غربی و شمالی کشور و همچنین ماه محرم و برگزاری آیین های سوگواری امام حسین (ع) توصیه های ایمنی را جدی بگیرند.

وی یادآور شد: متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد وقوع برخی حوادث جبران ناپذیر به دلیل بی توجهی برخی مشترکان گاز طبیعی در هنگام آغاز فصل سرما و نصب تجهیزات گرمایشی بوده‌ایم.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ادامه داد: حوادث ناشی از بی احتیاطی در ایام محرم افزایش می‌یابد که این مسئله ضرورت توجه عموم مردم و سوگواران عزیز را به توصیه های ایمنی در اماکن مذهبی دوچندان می‌کند.

وی تاکید کرد: لازم است در هنگام نصب بخاری گازی و هرگونه وسایل گرمایشی دیگر، ابتدا ضمن بررسی مسیر دودکش و استفاده از کلاهک H ، از تامین اکسیژن مورد نیاز در منازل و دیگر مکان‌هایی که از سوخت گاز طبیعی برای گرم کردن استفاده می‌کنند مطمئن شده تا از ایجاد هرگونه حادثه مانند مسمومیت با گاز CO، خفگی، انفجار و آتش سوزی جلوگیری شود.

بوجار زاده گفت: استفاده از لوازم گازسوز بدون دودکش همیشه مشکل آفرین است و سبب بروز خطرهای ناشی از گاز گرفتگی می‌شود.

وی، همچنین به مشترکان گاز طبیعی و برپاکنندگان آیین‌های سوگواری در مساجد، حسینه‌ها و هیئت‌های مذهبی تذکر داد از اتصال دو یا چند وسیله گازسوز به یک شیلنگ گاز خودداری کرده و دقت کنند طول شیلنگ‌های مورد استفاده از گاز طبیعی بیشتر از ۲ متر نباشد.

سخنگوی شرکت ملی گاز عنوان کرد: امیدواریم با رعایت موارد ایمنی، در مراسم امسال شاهد هیچ اتفاق ناگواری نباشیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵