داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 83973
 
واکنش نعمت‌زاده به یک وعده انتخاباتی
 
وزیر دولت یازدهم گفت: در طول سال‌های بعد از انقلاب بیشترین شغلی که ظرف یک سال در کشور ایجاد شد، حدود ۷۰۰ هزار شغل است که آن هم مربوط می‌شود به زمانی که رشد اقتصادی کشور ۶ تا ۷ درصد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵
وزیر دولت یازدهم گفت: در طول سال‌های بعد از انقلاب بیشترین شغلی که ظرف یک سال در کشور ایجاد شد، حدود ۷۰۰ هزار شغل است که آن هم مربوط می‌شود به زمانی که رشد اقتصادی کشور ۶ تا ۷ درصد بود.


به گزارش ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره وعده‎های انتخاباتی برخی نامزدها برای ایجاد ۵ تا ۶ میلیون شغل در مدت چهار سال آینده گفت: این حرف‌ها را اگر جدی می‌گویند مثل حراج کردن کشور است! کسی بدون مجوز مجلس، اختیار دخل و تصرف در بودجه را ندارد. مگر می‌شود کسی بدون قانون مصوب مجلس قولی به مردم دهد؟ مثل این می‌ماند که من بدون توجه به نظر مجلس بگویم هر کس کارگاه صنعتی ایجاد کند، وزارت صنعت، معدن و تجارت این ارفاق‌ها و مشوق‌های خارج از قانون را برای او قائل می‌شود. اعمال ارفاق‌ها و مشوق‌ها را باید مجلس مصوب کند تا من مجری بتوانم عمل کنم. از خودم که نمی‌توانم مستقل وعده‌ای بدهم.

عضو کابینه دولت یازدهم در پاسخ به این سوال که در بهترین وضعیت چه میزان شغل می‌توان سالانه در عرصه صنعت، معدن و تجارت ایجاد کرد، گفت: فکر می‌کنم بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار شغل در سال می‌توان ایجاد کرد؛ البته تقریبا مقداری کمتر از این اعداد را ما انجام دادیم. در مجموع سال ۹۵ بیش از ۶۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد شد که حوزه تجارت و اصناف سهم عمده‌ای در آن دارد. ما در طول دولت یازدهم بیش از ۱۹ هزار طرح نیمه‌تمام را تکمیل و راه‌اندازی کردیم که خود همین مسئله بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: در طول سال‌های بعد از انقلاب بیشترین شغلی که ظرف یک سال در کشور ایجاد شد، حدود ۷۰۰ هزار شغل بود که آن هم مربوط می‌شود به زمانی که رشد اقتصادی کشور ۶ تا ۷ درصد بود. البته امسال با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب دولت در حال برنامه‌ریزی است تا این رقم را افزایش دهیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵