کد مطلب: 73631
 
بررسی آخرین تحولات بازار نفت
 
شصت و سومین جلسه کارشناسی بررسی تحولات بازارهای نفت و گاز جهان چهارم مهر ماه امسال در موسسه مطالعات بین المللی انرژی برگزار می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
شصت و سومین جلسه کارشناسی بررسی تحولات بازارهای نفت و گاز جهان چهارم مهر ماه امسال در موسسه مطالعات بین المللی انرژی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار شانا، در این جلسه که با حضور کارشناسان و متخصصان اقتصادی حوزه نفت و انرژی برگزار می شود، تحولات بازارهای نفت خام، فرآورده های نفتی و گاز جهان و مسائل اقتصاد جهانی بررسی و گزارشی از زمینه های تجارت انرژی ایران و آسیا برای کارشناسان و صاحب نظران ارائه می شود.

اقتصاد انرژی موضوع مرتبط با عرضه و استفاده از انرژی در جوامع را در بر می‌گیرد و به دلیل تنوع مسایل و روشهای اعمال شده زمینه‌ای کاربردی از علم اقتصاد است، بر این اساس، اقتصاد انرژی کاربرد اصول، مدل ها و آموزه‌های اقتصاد در زمینه کالای مهم، ضروری و استراتژیک انرژی و حامل‌های آن است.

در شصت و دومین نشست تخصصی تحولات بازارهای نفت و گاز جهان که با حضور مدیران و کارشناسان انرژی در موسسه مطالعات بین المللی انرژی برگزار شد، مهدی یوسفی، کارشناس ارشد مطالعات راهبرد انرژی با اشاره به افزایش قیمت سبد نفتی از ماه اوت ٢٠١٦ (مرداد - شهریور ماه) گفته بود: تولید نفت اوپک در این ماه به ٣٣ میلیون بشکه در روز رسید.Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵