کد مطلب: 103215
 
افزایش تلفات فوران آتشفشان در گواتمالا
 
تارنمای شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد: فوران آتشفشان فوئگو در گواتمالا تاکنون دست کم 99 کشته برجای گذاشته است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
تارنمای شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد: فوران آتشفشان فوئگو در گواتمالا تاکنون دست کم 99 کشته برجای گذاشته است.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از این تارنمای آمریکایی، به موجب فوران آتشفشان در گواتمالا دست کم 99 تن کشته و 200 نفر مفقود شده اند و کماکان احتمال بالا رفتن شمار این تلفات وجود دارد.
فاکس نیوز اضافه کرد: اگرچه تلاش ها برای نجات بازماندگان وجود دارد اما شرایط آب و هوایی چون بارش شدیدباران، چالش هایی را برای تیم های امدادی به وجود آورده است؛بارش ها به سفت شدن خاکسترهای ضخیم برجای مانده در منطقه منجر شده اند.
به گزارش ایرنا، فوران آتشفشان 'فوئگو' (Fuego) در گواتمالا باعث جاری شدن رودی از مواد مذاب در روستاهای اطراف این آتشفشان شده است.
به دنبال فوران این آتشفشان که ازیکشنبه گذشته آغاز شده، مقامات گواتمالا نسبت به ادامه فعالیت آن و انفجار و فوران های بیشتر به ساکنان مناطق اطراف هشدار دادند.
به نوشته سی ان ان، فوران این آتشفشان زندگی یک میلیون و700هزار نفر از ساکنان این بخش از گواتمالا را تحت تاثیر قرار داده و تاکنون سه هزار و 100 نفر ناگزیر به ترک خانه های خود شده اند.
آتشفشان فوئگو با ارتفاعی برابر با سه هزار و 763 متر از سطح دریا در جنوب گواتمالا یکی از فعال ترین آتشفشان های واقع در آمریکای مرکزی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵