داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 37181
 
از هیئت مدیره همه شرکتهای خصوصی استعفا کرده‌ام
 
وزیر صنعت،معدن وتجارت اعلام کرد: قبل معرفی به مجلس شورای اسلامی از هیئت مدیره همه شرکتهای خصوصی استعفا کرده‌ام.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۷
وزیر صنعت،معدن وتجارت اعلام کرد: قبل معرفی به مجلس شورای اسلامی از هیئت مدیره همه شرکتهای خصوصی استعفا کرده‌ام.

به گزارش شانا، به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا نعمت زاده، در حاشیه مراسم روز ملی صادرات در واکنش به گفته یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با عضویت وی در هیئت مدیره ٢٠ شرکت گفت: بنده در ٤ سالی که از کادر دولت دور بودم برای کمک به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در طرحهای صنعتی بزرگ تنها یک سهم بابت عضویت در هیئت مدیره گرفته بودم که قبل از معرفی به مجلس استعفا داده و این مطلب خلاف واقع است.

وی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با جوایز صادراتی افزود: جوایز صادراتی از سال ١٣٩٠ قطع شده و در سال جاری با وجود آن‌که در بودجه ردیف نداشتیم توانستیم مبلغ ناچیزی از یارانه‌ها را اختصاص دهیم.

وزیر صنعت،معدن وتجارت افزود: در جلسه هفته گذشته شورای عالی صادرات در رابطه با بودجه جوایز صادراتی مقرر شد تا در سال آینده حتما ردیف خاصی دیده شود.

نعمت زاده افزود: بروکراسی‌های وضع شده در تولید و صادرات برای این مقطع نیست و متاسفانه این موضوع در دوران تحریم افزایش یافت که به تدریج آنچه که مربوط به قوانین و بروکراسی‌های داخلی بوده است، با مصوبات دولت، تصمیم‌های دولتی و تصمیمات مجلس شورای اسلامی بروکراسی کاهش یافته است.

وی با اشاره به تشکیل شورای عالی صادرات گفت: این کار کمک کرد تا در زمینه فعال سازی دیپلماسی اقتصادی و لغو تعهدسپاری ارزی حرکت خوبی را شروع کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم طی سخنانی با اشاره به رشد تدریجی صادرات غیرنفتی اظهارکرد: برای بدست آوردن جایگاه خود در بازارهای جهانی نیاز به سیاستگذاری و هدفگذاری در زمینه صادرات داریم.

وی با بیان رشد صادرات در ٦ ماهه اول امسال گفت: تا شهریور سالجاری ٢٣ میلیارد دلار صادرات صورت گرفته که ٢٠ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است، همچنین میزان صدور خدمات ٥ میلیارد دلار بوده که ١٣ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

نعمت زاده با بیان اقدامات مفید شورای عالی صادرات اظهارکرد: حذف مقررات دست و پاگیر، تهیه بسته‌های خروج از رکود، تلاش درجهت رفع محدودیتهای مرزی، پیش‌بینی ردیفی در بودجه سال آینده برای توسعه صادرات، بررسی و تسهیل صدور ضمانت نامه‌های بانکی، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات، افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات از جمله مواردی است که در قالب استراتژی توسعه صادرات انجام گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای این‌که حرکت جهشی در صادرات ایجاد شود باید افکار نو خلق شود و می‌توان روی صنایع دانش بنیان متمرکز شد تا حرکت جهشی در صادرات بوجود آورد.

نعمت زاده تصریح کرد: برخی رشته‌های صنعتی از مزیتهای رقابتی بیشتری برخوردارند، از جمله صنعت خودرو، مس، نساجی و پوشاک، معدن و صنایع معدنی، انواع ماشین آلات و محصولات ساختمانی با محوریت صنایع کانی، صنایع غذایی، لوازم خانگی، نرم افزارها و سیستم‌ها که در هرکدام از این رشته‌ها تا چندین میلیارد دلار می‌توان صادرات انجام داد.


Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵