کد مطلب: 40141
 
کاهش هزینه در ایالت آلبرتای کانادا
 
ایالت آلبرتای کانادا که با ذخایر ماسه های نفتی شناخته می شود، روز دوشنبه (٢٤ آذر ماه) اعلام کرد که در پی کاهش بهای نفت هزینه های خود را کاهش می دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۵
ایالت آلبرتای کانادا که با ذخایر ماسه های نفتی شناخته می شود، روز دوشنبه (٢٤ آذر ماه) اعلام کرد که در پی کاهش بهای نفت هزینه های خود را کاهش می دهد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، ایالت آلبرتای کانادا که ماسه های نفتی آن بزرگترین منبع واردات نفت آمریکا به شمار می رود، روز دوشنبه اعلام کرد که به منظور کنار آمدن با کاهش شتابزده قیمتهای نفت، بی درنگ برای کاهش مخارج خود در مدت زمان مانده از سال مالی اقدام می کند.

این ایالت که برای تأمین مالی حدود یک سوم بودجه خود به پرداختهای صنعت نفت وابسته است، افزود که ایالت آلبرتا استخدامهای جدید و مخارج کالا و خدمات را محدود می کند و هزینه های ناشی از کمکهای مالی اختیاری، سفرها و آموزش را کاهش می دهد.

سال مالی ایالت آلبرتا ٣١ ماه مارس سال ٢٠١٥ میلادی به پایان می رسد.

عرضه بیش از حد نفت در جهان به دلیل رونق تولید در آمریکا و همچنین کاهش رشد تقاضای این محصول در پی پایین آمدن رشد اقتصادی چین و اروپا سبب شده است تا قیمتهای نفت در بازارهای جهانی از ماه ژوئن تاکنون بیش از ٤٠ درصد سقوط کند.

افزون بر این مسائل، تصمیم اوپک در نشست ششم آذر ماه این سازمان در وین مبنی بر حفظ سقف تولید سبب کاهش هر چه بیشتر قیمتهای جهانی نفت شده است.

به دنبال افت بهای نفت، بسیاری از شرکتها به منظور کاهش هزینه ها، پروژه های خود را در نقاط مختلف دنیا متوقف یا به تعویق انداخته اند.

بر اساس آمارهای موسسه ریستاد انرژی، با غیراقتصادی شدن طرحهای اکتشافی به دلیل افت بهای نفت، ١٥٠ میلیارد دلار از پروژه های اکتشاف نفت و گاز در جهان در سال ٢٠١٥ میلادی متوقف می شوند و این رویداد عرضه انرژی را در پایان دهه جاری با مشکل روبرو می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵