کد مطلب: 90704
 
افزایش ارزش افزوده پتروشیمی
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نظام بانکی برای توسعه صنعت پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش باید مشارکت فعال تری در تامین مالی طرح های توسعه ای ایفا کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نظام بانکی برای توسعه صنعت پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش باید مشارکت فعال تری در تامین مالی طرح های توسعه ای ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی پتروشیمی؛ حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توسعه صنعت پتروشیمی ارزش افزوده بالایی را نصیب کشور می کند و تکمیل زنجیره ارزش نیازمند کمک و مساعدت بانک ها به عنوان تامین کننده منابع مالی طرح های در حال ساخت و نیزطرح های آتی موجود در این صنعت پیشرو است.

وی با بیان این که چرخه تولید محصولات مختلف شیمیایی و پلیمری در صنعت پتروشیمی به گونه ای است که می تواند ارزش افزوده بالایی به همراه داشته باشد تصریح کرد: توسعه صنایع مرتبط با این صنعت نیز می تواند به افزایش ارزش افزوده محصولات تولیدی پتروشیمی ها کمک کند و باید تمام متولیان امر برای توسعه صنایع تکمیلی تلاش کنند.

مصباحی مقدم افزود: صنعت پتروشیمی ایران صنعتی اشتغالزا و درآمدزا است و برای ساخت و تکمیل طرح های توسعه ای بانک های داخلی می توانند به این صنعت کمک کنندواگر مشارکت بانک ها وحجم سرمایه گذاری های افزایش یابد رشد اقتصادی کشور نیز با رشد مطلوبی همراه خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به نقش مهم مجلس ادامه داد: صنعت پتروشیمی ایران در مسیر توسعه خود و برای تحقق جهش برنامه ریزی شده برای این صنعت ارزش آفرین ، افزون بر جذب سرمایه گذاری های خارجی می تواند از ظرفیت های موجود در نظام بانکی کشور نیز بهره مند شود و همکاری بانک های ایرانی می تواند ساخت و تکمیل طرح های در حال ساخت را شتاب بخشد.

مصباحی مقدم با تاکید بر ضرورت ورود بخش خصوصی به صنعت پتروشیمی خاطرنشان کرد: برای تحقق هدف های پیش بینی شده در این صنعت باید سیاست گذاری ها به شکلی باشد که بخش خصوصی در راه توسعه بیش از گذشته نقش آفرین باشد و حمایت دولت و مجلس می تواند اثر بخش باشد. سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی باید بتواند طرح های جاری و نیز طرح های آینده را وارد مدار تولید کند و ایران در افق ١٤٠٤ همانطور که در هدفگذاری ها پیش بینی شده است به قدرت بزرگ منطقه در صنعت پتروشیمی بدل شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵