کد مطلب: 108643
 
واکنش کردهای سوریه به اظهارات ولید معلم
 
شورای سوریه دموکراتیک اظهارات وزیر خارجه این کشور درباره شرق فرات را "تهدیدآمیز" خواند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱

شورای سوریه دموکراتیک اظهارات وزیر خارجه این کشور درباره شرق فرات را "تهدیدآمیز" خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سیریا نیوز، امجد عثمان، سخنگوی رسمی شورای سوریه دموکراتیک گفت: ما با راهکار نظامی مخالفیم و هیچ‌گاه طرفی در درگیری مسلحانه با دولت سوریه نبوده‌ایم. نیروهای ما نیروهای دفاعی هستند که از خودشان در برابر تجاوزات دفاع می‌کنند. لحن تهدیدآمیزی که برخی مسؤولان سوری دارند به حل بحران هیچ کمکی نمی‌کند و موجب کارشکنی در مذاکرات می‌شود.

ولید معلم، وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه در دیدار با ابراهیم جعفری، همتای عراقی خود گفت که هدف کشورش بعد از ادلب، شرق فرات است. مناطق شرق فرات تحت کنترل شورای سوریه دموکراتیک است.

عثمان گفت: اظهارات ولید معلم، وزیر خارجه سوریه نشان می‌دهد که قانون اساسی سوریه تحولات بعد از بحران را نادیده می‌گیرد و باید در آن بازنگری شود. یکی از دلایل بحران در سوریه این است که در قانون اساسی بازنگری عمیقی صورت نگرفته و ماهیت جامعه سوریه در آن نادیده گرفته شده است.

وی افزود: ما قبلا هم گفتیم که یکی از موانعی که در مذاکراتمان با دمشق داریم محدودیت‌هایی است که دولت سوریه برای این مذاکرات قرار داده است. ما اتهامات درباره اینکه گروه‌های خارجی پشت ناکام ماندن این مذاکرات هستند را رد کردیم.

پیشتر ولید معلم واشنگتن را به مانع‌تراشی در مذاکرات میان دمشق و شورای سوریه دموکراتیک متهم کرده بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵