کد مطلب: 104944
 
افزایش واردات نفت کره جنوبی
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷
افزایش 13درصدی واردات نفت کره جنوبی، گسترش اعتصاب در صنعت نفت نروژ، کاهش تولید نفت میدان الشراره لیبی، برنامه خروج ذخایر نفتی ایرلند از انگلیس و سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری چین در حوزه نفت نیجریه، مهترین رویدادهای نفتی جهان در 24ساعت اخیر است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از رویترز، واردات نفت کره جنوبی در ماه ژوئن (خرداد - تیر) با 13.2 درصد افزایش ماهانه به 13 میلیون و 140 هزار تن معادل سه میلیون و 210 هزار بشکه در روز رسید؛ این میزان در ماه مه (خرداد) 11 میلیون و 610 هزار بشکه در روز بود.
واردات نفت این کشور در 6 ماه نخست 2018 میلادی سه میلیون بشکه در روز بود که 2.7 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشت.

**اعتصاب در صنعت نفت نروژ گسترش می یابد
به گزارش خبرگزاری رویترز، صدها کارگر سکوهای فراساحلی نفت و گاز نروژ، پس از رد شدن پیشنهادشان برای افزایش حقوق، از هفته گذشته دست به اعتصاب زدند و یک سکوی نفتی شرکت انگلیسی - هلندی شل را به تعطیلی کشاندند.
یک اتحادیه کارگری اعلام کرد که قصد دارد از امروز (دوشنبه) اعتصاب را گسترده‌تر کند و بیش از 900 کارگر دیگر را از محل کار خارج کند.
اتحادیه کشتی ‌داران و 2 اتحادیه کارگری صنعت نفت نروژ، شنبه 23 تیرماه اعلام کردند که برای مذاکره سازش و پایان اعتصاب پنج‌ روزه، برنامه‌ای ندارند.

**تولید نفت میدان شراره لیبی به کمتر از 100 هزار بشکه در روز رسید
رویترز به نقل از شرکت ملی نفت لیبی گزارش داد: پس از ربوده شدن دو کارگر، تولید نفت از میدان شراره این کشور حداقل 160 هزار بشکه در روز کاهش یافته است به طوری که میزان آن دیروز (یکشنبه) به کمتر از 100 هزار بشکه در روز رسید.
به گفته برخی منابع در میدان شراره، ربوده شدن این کارگران در یک ایستگاه کنترل در حوالی این میدان روی داد و یکی از این کارگران، اهل رومانی بوده است.
میدان نفتی شراره ظرفیت تولید روزانه 200 هزار تا 300 هزار بشکه نفت را دارد.
این میدان در گذشته نیز با چالش‌های امنیتی بسیاری روبرو بود.

**ایرلند در پی برگزیت ذخایر نفتی خود را از انگلیس خارج می کند
به گزارش رویترز، دولت ایرلند به دنبال این است که به عنوان بخشی از برنامه برگزیت، 200 هزار تن از ذخایر نفت خود را از بریتانیا خارج کند. تصمیم برای این کار در هفته جاری نهایی میان دولت ها نهایی می شود.
اکنون حدود 500 هزار تن از مجموع یک میلیون و 500 هزار تن ذخایر نفتی ایرلند در خارج از مرزهای این کشور نگهداری می شود.

**چین 3 میلیارد دلار در نیجریه سرمایه گذاری نفتی می کند
به گزارش رویترز، شرکت ملی نفت نیجریه اعلام کرد که شرکت ملی نفت فراساحلی چین (کنوک) قصد دارد سه میلیارد دلار در حوزه نفت و گاز نیجریه سرمایه گذاری کند.
«یوآن گوانجیو» مدیرعامل کنوک گفت: این شرکت مستقر در پکن که تاکنون بیش از 14میلیارد دلار در بخش نفت و گاز نیجریه سرمایه گذاری کرده است، آمادگی دارد، سرمایه گذاری بیشتری در این کشور عضو اوپک انجام دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵