داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105709
 
افزایش کسری تراز تجاری ترکیه
 
داده های اقتصادی مرکز آمار ترکیه نشان می دهد که کسری تجاری این کشور در هفت ماه گذشته سال جاری میلادی به رقم 46 میلیارد و 798 میلیون دلار رسیده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
داده های اقتصادی مرکز آمار ترکیه نشان می دهد که کسری تجاری این کشور در هفت ماه گذشته سال جاری میلادی به رقم 46 میلیارد و 798 میلیون دلار رسیده است.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و بر اساس اطلاعات اقتصادی مرکز آمار و وزارت گمرک و تجارت ترکیه، میزان صادرات این کشور با گذشت هفت ماه از سال جاری میلادی به رقم 96 میلیارد و 390 میلیون دلار و میزان واردات این کشور نیز در همین مدت به 143 میلیارد و 188 میلیون دلار رسید.
ارقام منتشر شده مرکز آمار و وزارت گمرک ترکیه نشان می دهد که میزان کسری تجاری ترکیه در هفت ماه گذشته سال جاری 46 میلیارد و 798 میلیون دلار بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، هفت میلیارد دلار افزایش یافته است.
بنا بر اعلام این مرجع آماری ترکیه، میزان صادرات ترکیه در ماه گذشته نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 11.8 درصد افزایش را نشان می دهد.
بنا بر اعلام این مرجع تجاری، کشورهای آلمان، انگلیس، آمریکا، ایتالیا و عراق به ترتیب پنج کشور اول مقاصد صادراتی ترکیه بودند.
به گزارش ایرنا، میزان صادرات ترکیه در سال 2017 میلادی با حدود 10.2 درصد افزایش 157 میلیارد و 55 میلیون دلار بوده است.
میزان میزان واردات این کشور در سال گذشته نیز با 17.7 درصد افزایش نسبت به سال قبل 233 میلیارد و 792 میلیون دلار بود.
بررسی آمار تجارت خارجی ترکیه در سال گذشته نیز نشان می دهد که این کشور 76.73 میلیارد دلار موازنه منفی در تجارت خارجی خود داشته و بیشتر واردات محور بوده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵