کد مطلب: 41690
 
روند کاهش سوددهی سابیک
 
سود خالص شرکت سابیک عربستان در سه ماهه چهارم سال ٢٠١٤، به چهار میلیارد و ٣٦٠ میلیون ریال رسید که نسبت به سه ماهه پیش از آن حدود ٣٠ درصد کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۴

سود خالص شرکت سابیک عربستان در سه ماهه چهارم سال ٢٠١٤، به چهار میلیارد و ٣٦٠ میلیون ریال رسید که نسبت به سه ماهه پیش از آن حدود ٣٠ درصد کاهش یافته است.
به گزارش روزنامه الحیات، شرکت صنایع شیمیایی عربستان (سابیک) در سال ٢٠١٤ حدود ٢٣ میلیارد و ٤٣٠ میلیون ریال سود خالص داشته است که در مقایسه با سال پیش از آن ٧ درصد کاهش نشان می دهد.

این شرکت امروز (یکشنبه ٢٨ دی ماه) در اعلام نتایج مالی سال ٢٠١٤ اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماهه چهارم سال ٢٠١٤، با ٢٩,٢٢ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال ٢٠١٣ به ٤ میلیارد و ٣٦٠ میلیون ریال رسید.

سود هر سهم از سهام سابیک در بازار بورس عربستان ٧,٨١ ریال گزارش شده است.

سابیک، دلیل کاهش سود خالص این شرکت در سه ماه پایانی ٢٠١٤ نسبت به سال پیش را کاهش میانگین قیمت فروش فرآورده های پتروشیمی این شرکت عنوان کرد و افزود: هزینه پایین برخی از مواد اولیه موجب کاهش قیمت شده و این در حالیست که به دلیل افزایش حجم فرآورده های فروخته شده، هزینه فروش بالا رفته است.

سابیک، شرکت صنایع شیمیایی عربستانی است، که در زمینه تولید طیف وسیعی از مواد شیمیایی، کود، بسپار و پلاستیک، همچنین استخراج معادن و فلزات، فعالیت می‌کند.

این شرکت هم‌ اکنون پس از شرکتهای باسف آلمان، سینوپک چین، اکسون‌موبیل آمریکا و شرکت آمریکایی داو کمیکالز، به‌عنوان پنجمین تولیدکننده مواد شیمیایی جهان شناخته می‌شود

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵