کد مطلب: 63380
 
کارشناسان موافق و مخالف در پاسخ به "نکونیوز":
کارت سوخت؛ باید یا نباید؟!
 
جایگاه‌های عرضه سوخت و کارت‌های سوختی که در حال حاضر، بلااستفاده مانده‌اند، از مدل بحث‌هایی هستند که همانند تیپ جدید قراردادهای نفتی، کارشناسان مجرب را برای بحث در این زمینه، به مبارزه می‌طلبند!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۴
جایگاه‌های عرضه سوخت و کارت‌های سوختی که در حال حاضر، بلااستفاده مانده‌اند، از مدل بحث‌هایی هستند که همانند تیپ جدید قراردادهای نفتی، کارشناسان مجرب را برای بحث در این زمینه، به مبارزه می‌طلبند!
برخی از دست‌اندرکاران بر این باورند که چون بنزین سهمیه‌ای در کار نیست، پس بحث کارت سوخت نیز بی‌فایده است. این در حالی است که بسیاری نیز بر این عقیده‌اند که برای کاری که کلی هزینه برده، نمی‌توان به یکباره منکر اصل وجودی آن شد و باید چاره‌ای برای آن اندیشید.
دولت بر آن است که دیگران را مجاب کند که با توجه به هزینه صورت‌گرفته برای این کارت‌ها، بهتر است برای استفاده از آن، توجیهی در نظر گرفت. اما، این در حالی است که مزیت اصلی این کارت‌ها، سهمیه بنزینی بود که ماهانه در آنها واریز می‌شد.
اما سوم خردادماه سال جاری، در جلسه هیات دولت با تایید تک‌نرخی شدن بنزین و تعیین سقف قیمتی یک‌هزار تومان، حذف سهمیه‌بندی در دستور کار دولت قرار گرفت و با تک‌نرخی شدن بنزین، این کارت‌ها دیگر فاقد هرگونه اعتبار هستند و به نوعی باعث اتلاف وقت رانندگان می‌شود به طوری که سوخت‌گیری معمولی چند دقیقه‌ای با استفاده از این کارت‌ها، زمان بیشتری می‌برد.
در این ارتباط با بیژن حاج محمدرضا، رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور و یکی از کارشناسان حوزه انرژی که یکی مخالف و دیگری موافق اعتبار کارت‌های سوخت است، به گفت‌وگو نشستیم که در پی، از نظر شما می‌گذرد.
********************************************
نظر شما به عنوان رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور در ارتباط با فایده یا زیان کارت‌های سوخت، در حال حاضر چیست؟
اگرچه این چند روز رسانه‌ها در این باب زیاد پرسش کرده‌اند ولی من باز هم تکرار می‌کنم که تاکنون بیش از ۵۰ میلیون کارت سوخت صادر شده است که به طور کلی با تک‌نرخی شدن بنزین، دیگر این کارت‌ها فایده‌ای ندارند. وقتی شما سوبسیدی برای سوخت پرداخت نمی‌کنید، یعنی عملاً کارتی را که برای ذخیره بنزین مورد استفاده قرار می‌دادید، بلااستفاده کرده و در جایگاه‌ها به گفته هم مردم و هم جایگاه‌داران، زمان را از دست می‌دهید.
ولی مدتی است که صحبت از حذف کارت‌های سوختی می‌شود که به قول شما، عملاً بی‌استفاده مانده‌اند و ...
این بحث چندان جدید نیست و هنوز تصمیم قطعی در مورد آن گرفته نشده، یعنی در واقع، هنوز حذف کارت‌های سوخت به ما ابلاغ نشده و همچنان برای بنزین از کارت استفاده می‌شود، هرچند که ما با عرضه بنزین با کارت مخالفیم. چون اگر به خاطر داشته باشید، قبل از سال ۸۶ بنزین بدون کارت عرضه می‌شد و مشکلی هم پیش نمی‌آمد.
......................................................................................
این در حالی است که دکتر جواد نوفرستی، کار‌شناس بهینه‌سازی انرژی و ایمنی ساختمان در پاسخ به پرسشی مبنی بر تداوم استفاده از کارت سوخت یا باطل کردن آن، اظهار داشت:
به نظر من، هنوز برای نظر دادن در این زمینه زود است. چون در حال حاضر، بهای بنزین با قیمت نفت سنجیده می‌شود که در سراشیبی سقوط قرار گرفته و این مساله باعث شده تا نرخ فروش داخلی بنزین به قیمت فوب خلیج فارس و بالا‌تر از آن برسد.
اما با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی دنیا، به هیچ‌وجه قابل پیش‌بینی نیست که بهای فعلی نفت تا چه زمانی پایدار خواهد ماند. علاوه بر آن، به قیمت فوب خلیج فارس باید هزینه‌های دیگری چون هزینه حمل، توزیع، مالیات و نیز عوارض زیست‌محیطی را هم اضافه کرد.
در این صورت، می‌توان چنین فرض کرد که با احتساب تمام این هزینه‌ها، قیمت کنونی بنزین در ایران هنوز سوبسید دارد.
آقای دکتر! آیا تصور نمی‌کنید با تک‌نرخی شدن بنزین، میزان سوبسید کاهش یافته و این مساله، خود می‌تواند دلیلی بر حذف کارت سوخت باشد؟ مضافاً بر این‌که .....
ممکن است این مساله تا اندازه‌ای درست باشد که هست ولی این نکته را نباید فراموش کرد که کارت سوخت می‌تواند در جلوگیری از قاچاق سوخت بسیار موثر واقع شود، زیرا به رغم آن که قاچاق تا حدودی به کمتر از میزان قاچاق قبل از سهمیه‌بندی رسیده، اما قیمت چند برابری نرخ فروش بنزین در کشورهای همسایه، نشان از آن دارد که هنوز هم قاچاق سوخت از کشور ما پرسود است. از نظر من، کارت سوخت می‌تواند به مدیریت مصرف سوخت بنزین کمک کند.
ولی بسیاری از مسئولین و دست‌اندرکاران بر این باورند که حذف کارت سوخت هم به نفع جایگاه‌داران است و هم به نفع ....
خیر. به نظر من، کارت سوخت زمانی قابل حذف است که کارت "یارانه برابر انرژی" جایگزین کارت سوخت شود، هیچ سوبسیدی به بنزین داده نشود و قاچاق سوخت هم نداشته باشیم. آن موقع می‌توانیم در مورد حذف برنامه‌ای که هزینه و وقت بسیاری از ما گرفته، صحبت کنیم.
این در حالی است که رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور معتقد است، اکنون که قیمت بنزین ۸۰ تومان بالا‌تر از امارات و ۲۰۰ تومان نیز بالا‌تر از قیمت بنزین در عراق است و تقریباً تفاوتی با فوب خلیج فارس ندارد، تصور نمی‌کنم لزومی به استفاده از کارت سوخت باشد!
شایان ذکر است که بیژن زنگنه، وزیر نفت نیز بارها در واکنش به نظریه‌های مربوط به حذف کارت سوخت اعلام کرده که کارکرد کارت سوخت فراتر از سهمیه‌بندی بوده و امتیازات حفظ کارت سوخت بیشتر از حذف آن است.


Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵