کد مطلب: 93170
 
آخرین تحولات بازار نفت
قیمت نفت به بالاترین میزان در 7 ماه گذشته رسید
وضعیت صادرات نفت ایران در ماه‌های آینده
 
قیمت نفت تحت تأثیر افزایش امیدواری‌ها نسبت به عملکرد مثبت توافق نفتی اوپک و غیراوپک به بالاترین میزان در 7 ماه گذشته رسید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
قیمت نفت تحت تأثیر افزایش امیدواری‌ها نسبت به عملکرد مثبت توافق نفتی اوپک و غیراوپک به بالاترین میزان در 7 ماه گذشته رسید.
به گزارش نکونیوز، قیمت نفت در سه ماهه گذشته تحت تأثیر ظاهر شدن نشانه‌هایی مبنی بر ایجاد توازن در بازار نفت 15 درصد افزایش یافته است.
گزارشات مثبتی که از آخرین جلسه کمیته وزارتی نظارت بر توافق نفتی اوپک و غیراوپک در وین منتشر شد، باعث شد تا امروز هم قیمت نفت برنت افزایش یابد. طرفین توافق نفتی بر این عقیده‌اند که توافق نفتی در حال عمل کردن است و مازاد عرضه موجود در بازار نفت رو به کاهش گذاشته است.
وزیر انرژی کویت که ریاست جلسه کمیته نظارت بر توافق نفتی را بر عهده دارد، گفته است که کاهش تولید نفت از طرف اوپک و شرکای غیراوپکی‌اش به کاهش موجودی انبارهای نفت کمک کرده است. یکی از اهداف توافق نفتی اوپک و غیراوپک این است موجودی انبارهای تجاری نفت را به میانگین پنج ساله این انبارها کاهش دهد.
الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه گفته است که اوپک و سایر صادرکنندگان نفت تا پیش از ماه ژانویه تصمیمی در مورد تمدید توافق نفتی نخواهند گرفت. با این حال، برخی از اعضای اوپک از هم‌اکنون عزم خود را جزم کرده‌اند تا توافق نفتی تا انتهای سال 2018 تمدید شود.
گزارش آژانس بین‌المللی انرژی حاکی از این است که عرضه و تقاضای نفت در نیمه دوم سال 2017 کم و بیش در حالت توازن قرار خواهد داشت. با این حال، کومرز بانک گزارش داده که برای کاهش موجودی انبارهای نفت به میانگین پنج ساله نیاز است که مدتی در بازار نفت، عرضه کمتر از تقاضا برای نفت باشد تا بدین ترتیب نرخ استفاده از انبارهای تجاری نفت افزایش یابد.
رویترز به نقل از یک مقام ارشد در شرکت ملی نفت ایران گزارش داده که در ماه‌های آینده، صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در حدود 2.6 میلیون بشکه در روز ثابت خواهد بود و تغییری نخواهد کرد.
نیجریه نیز گفته است که تولید نفت‌اش همچنان پایین‌تر از میزانی است که به عنوان سهمیه برای این کشور تعیین شده است. افزایش تولید نفت لیبی و نیجریه، یکی از دلایل افزایش تولید نفت اوپک در ماه‌های گذشته بوده است.
امروز قیمت نفت خام برنت تا این لحظه 55 سنت افزایش یافته و در حال حاضر نفت خام برنت در 57 دلار و 41 سنت به ازای هر بشکه معامله می‌شود. این بالاترین قیمت نفت خام برنت در 7 ماه گذشته است.
نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز در حال حاضر در 50 دلار و 70 سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵