کد مطلب: 59060
 
بانکداری الکترونیک ابزار کارآمد
 
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از رفع تحریم ها به عنوان پلی برای ارتباط با تکنولوژی های نوین بانکداری و پرداخت نام برده و گفت: یکی از محدودیت های آزاردهنده نظام بانکی قطع ارتباط الکترونیکی با دیگر بانک های دنیا بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۶
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از رفع تحریم ها به عنوان پلی برای ارتباط با تکنولوژی های نوین بانکداری و پرداخت نام برده و گفت: یکی از محدودیت های آزاردهنده نظام بانکی قطع ارتباط الکترونیکی با دیگر بانک های دنیا بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی دیواندری، با اشاره به این که رفع تحریم ها پلی برای ارتباط نظام بانکی کشور با تکنولوژی های نوین بانکداری و پرداخت است اظهار داشت: یکی از محدودیت های آزاردهنده نظام بانکی قطع ارتباط الکترونیکی با دیگر بانک های دنیا بود.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی اظهار داشت: با رفع تحریم ها و برداشته شدن محدودیت های ارتباطی، نظام بانکی کشور باید برای تحولات بزرگی آماده باشد.

وی در ادامه افزود: با توجه به استقبال ویژه عموم مردم از فناوری های نوین بانکداری الکترونیکی طی سال های گذشته، دست اندرکاران این حوزه باید برای ورود به دوران جدید با نوآوری هایی در سیستم ها و روش های پرداخت در جهت حفظ بازار تلاش کنند.

دبیر همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت از عمده اشکالات سیستم های پرداخت کنونی در کشور به یکسان بودن آنها اشاره کرده و گفت: شرکت های فعال در این زمینه و بانک ها باید به تکریم مشتری و ایجاد فضای رقابتی توجه بیشتری داشته و در جهت رفع نیازهای مشتریان گام بردارند. طیف های مختلفی که از خدمات پرداخت الکترونیکی استفاده می کنند حتما باید در حد نیازهای خود از این امکانات و خدمات بهره مند شوند.

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ادامه داد: آمار تراکنش های بیش از 100 میلیون به صورت روزانه آمار خوبی در بین بسیاری از کشورهای دیگر محسوب می شود و این موضوع جذابیت بازار پرداخت و بانکداری الکترونیکی را برای شرکت های خارجی که در انتظار رفع تحریم ها هستند بسیار بالا برده است. ضمن اینکه این شرکت ها مدتهاست مطالعه بر روی جامعه مشتریان بانکداری الکترونیک را آغاز کرده و به خوبی از نیازهای استفاده کنندگان از این خدمات آگاه هستند.

وی افزود: همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با ایجاد بستری برای هم افزایی و هم فکری فعالان و بازیگران این حوزه می تواند بهترین فضا برای برنامه ریزی بهتر در راستای حفظبازار داخلی ، افزایش کارآمدی و عملکرد و نوآوری و به روز رسانی سیستم ها و خدمات باشد.

پنجمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت امسال در روزهای 21 و 22 دی ماه در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵