کد مطلب: 51040
 
ضرورت استفاده از سوختهای زیستی
 
رئیس کمیته سوختهای زیستی گفت: با توجه به این که استفاده از سوختهای زیستی در کشور ضروری است باید ساز و کارهای استفاده از این نوع سوختها در کشور فراهم شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶
رئیس کمیته سوختهای زیستی گفت: با توجه به این که استفاده از سوختهای زیستی در کشور ضروری است باید ساز و کارهای استفاده از این نوع سوختها در کشور فراهم شود.
به گزارش شانا، میثم طباطبایی، رئیس کمیته سوختهای زیستی ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی گفت: با توجه به آلودگیهای محیط زیست و بالا بودن میزان آلایندگی ناشی از سوختهای فسیلی در کشور، ضرورت استفاده از سوختهای زیستی چند برابر شده است.

وی افزود: با توجه به این که استفاده از سوختهای زیستی یک ضرورت محسوب می‌شود باید دولت نیز برای فراهم شدن شرائط استفاده از این سوختها به ستاد توسعه زیست فناوری کمک کند.

طباطبایی تصریح کرد: شرکتهایی در کشور هستند که توانایی تولید سوختهای زیستی را دارند، به همین دلیل در صورت همکاری دولت می‌توانیم تولید و استفاده از این نوع سوختها را در کشور توسعه دهیم.

رئیس کمیته سوختهای زیستی عنوان کرد: استفاده از روغنهای پسماند خوراکی برای تولید گازوییل زیستی و توسعه تولید اتانول زیستی از طرحهای ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی است.

وی با اشاره به این که نداشتن قیمتگذاری برای سوختهای زیستی مهمترین مشکل استفاده از این سوختها در کشور است، گفت: با توجه به این که هنوز برای سوختهای زیستی قیمتی تعیین نشده است، برای عرضه آن در کشور هنوز به موفقیت چندانی دست نیافته‌ایم.

طباطبایی افزود: تعیین قیمت برای سوختهای زیستی در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در جریان است که پس از نهایی شدن، قیمتها برای تصویب به نهادهای ذیربط پیشنهاد می‌شود.

رئیس کمیته سوختهای زیستی ادامه داد: دیگر زیرساختهای لازم جهت تولید و استفاده از سوختهای زیستی در کشور نظیر تعاریف لازم در وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین استانداردهای لازم در سازمان ملی استاندارد ایران، مهیا شده‌اند و با توجه به سازماندهی بخش خصوصی توسط کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و آمادگی این بخش، در صورت تعیین قیمت، امکان ورود تدریجی این فرآورده های استراتژیک به سبد حاملهای انرژی در کشور وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵