کد مطلب: 88159
 
بازتاب قرارداد با توتال در روزنامه ها
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به عنوان نخستین قرارداد نفتی پسابرجام، بازتاب گسترده ای در روزنامه های امروز تهران داشت.
به گزارش نکونیوز، از بین ۲۳ روزنامه مورد بررسی، ۱۵ روزنامه این خبر را به عنوان تیتر اصلی یا یکی از عکسهای اصلی صفحه اول خود بازتاب داده اند. در بین روزنامه های نزدیک به دولت، روزنامه دنیای اقتصاد صرفا به یک تیتر کوچک از این رویداد در صفحه اول اکتفا کرده و روزنامه اطلاعات هم این رویداد را در صفحه اول پوشش نداده است.
در بین روزنامه های منتقد دولت، روزنامه های جام جم و همشهری ترجیح داده اند از کنار این موضوع در صفحه اول خود عبور کنند و هیچ تیتری به این موضوع در صفحه اول این دو روزنامه دیده نمی شود. روزنامه جوان با تیتر و عکسی کوچک در صفحه اول، از منظری منفی به این قرارداد پرداخته و نو شته : مرزی ترین فاز پارس جنوبی به شریک قطر رسید. اما روزنامه خراسان در تیتری کوچک در صفحه اول این خبر را بازتاب داده و صرفا به اطلاع رسانی مثبت درباره امضای قرارداد پرداخته است.
روزنامه وطن امروز، دیگر روزنامه منتقد دولت، از تیتری کوچک با عنوان توتالچای برای این خبر استفاده کرده اما روزنامه کیهان در تیتری درشت نوشته است : قرارداد با توتال، پاداش دولت به خیانت های فرانسه.
صفحه اول ۲۳ روزنامه امروز را ببینید:
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵