کد مطلب: 85261
 
اینفوگرافی
روحانی و بازگشت قدرت بشکه‌ها
 
تولید نفت خام ایران در دولت حسن روحانی تاکنون حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به زمانی که وی دولت را در مرداد ۹۲ تحویل گرفت افزایش یافته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
احمدی‌نژاد در حالی دولت را از خاتمی تحویل گرفته بود که بنا به آمارهای اوپک تولید نفت خام ایران در مرداد سال ۸۴، ۳.۹۹۴ میلیون بشکه در روز بود. طی دو دوره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد، تولید نفت خام ایران در نهایت بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته بود. حتی در سال ۹۰ که نفت ایران تحریم نشده بود نیز تولید نفت خام ایران در دولت احمدی‌نژاد نسبت به پایان دولت خاتمی، کاهش حدوداً روزانه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای را نشان می‌داد.
تولید نفت خام ایران نیز رفته رفته در دولت روحانی افزایش یافت. اجرایی شدن برجام شرایطی را مهیا کرد که این افزایش تولید بتواند سرعت بسیار بیشتری به خود بگیرد. تولید نفت خام ایران که در سال ۲۰۱۵، به طور متوسط ۲.۸۳۶ میلیون بشکه در روز بود، در سه ماه نخست سال جاری میلادی به ۳.۷۹۷ میلیون بشکه در روز رسید. تولید نفت خام ایران در حال حاضر حدود 3.8 میلیون بشکه در روز بوده است.
در واقع، تولید نفت خام ایران در دولت حسن روحانی تاکنون حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به زمانی که وی دولت را در مرداد ۹۲ تحویل گرفت افزایش یافته است.

اینفوگرافی زیر را ببینید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵