کد مطلب: 76138
 
رقابت نفس‌گیر کلینتون و ترامپ
انتخابات آمریکا به روایت تصاویر
نمایش تصویری آخرین نظرسنجی‌ها
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
انتخابات آمریکا سه‌شنبه 18 آبان برگزار می‌شود. این انتخابات چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا را راهی کاخ سفید خواهد کرد.
به گزارش نکونیوز، انتخابات آمریکا همواره اهمیت زیادی داشته است. و این بار به دلیل ترکیب کاندیداهای دو حزب اصلی در آمریکا ممکن است اهمیت آن دوچندان باشد.
ما در گزارش حاضر به سراغ دوربین‌ها رفته‌ایم و سعی کرده‌ایم تا از دریچه دوربین‌ها، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را روایت کنیم.
(اگر از موبایل یا تبلت استفاده می‌کنید، برای دیدن توضیحات زیر تصاویر از نسخه وب (در پایین صفحه یا منوی بالا سمت چپ) استفاده کنید.)

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
افراد زیادی وجود دارند که فکر می‌کنند هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ تنها نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 هستند. اما واقعیت این است که به جز این دو، نامزدهای دیگری نیز در این انتخابات وجود دارد. از این میان می‌توان جیل استاین نامزد حزب سبز و گری جانسون نامزد لیبرتارین‌ها اشاره کرد.
سیستم دوحزبی در آمریکا فعلاً به نحوی است که امکان انتخاب رئیس جمهوری خارج از حزب دموکرات و جمهوری‌خواه وجود ندارد. تصویر فوق جیل استاین نامزد حزب سبز را نشان می‌دهد که اتفاقاً هم در حوزه داخلی و هم در سیاست‌های خارجی، شعارهای مترقی‌تری را نسبت به ترامپ و کلینتون سر می‌دهد.
دونالد ترامپ، سرمایه‌دار آمریکایی، پس از شکست قاطع تمامی رقبا در انتخابات مقدماتی (درون حزبی) در 19 ژوئیه رسماً به عنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه انتخاب شد.
ترامپ 70 ساله چهره‌ای کاملاً جنجالی است و اگر رئیس جمهور آمریکا شود، پیرترین فردی است که راهی کاخ سفید می‌شود. او ثروتمندترین رئیس جمهور آمریکا نیز (در صورت رأی آوردن) خواهد بود.
هیلاری کلینتون در 26 ژوئیه 2016 پس از شکست برنی سندرزِ سرسخت توانست نامزدی حزب دموکرات را به دست آورد. در صورت انتخاب کلینتون به عنوان رئیس جمهور آمریکا، وی اولین رئیس جمهور زن این کشور خواهد بود.
هیلاری همسر بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا (پیش از دوران جورج بوش) است. وی سال‌ها سابقه فعالیت سیاسی دارد و وزیر امور خارجه و نیز سناتور ایالت نیویورک نیز بوده است. با این حال، هیلاری چهره محبوبی محسوب نمی‌شود.
هیلاری کلینتون برای انتخاب به عنوان نامزد حزب دموکرات رقیب سرسختی به نام برنی سندرز را در مقابل خود می‌دید. سندرز از افزایش دستمزدها حرف می‌زد و بانک‌های بزرگ و شرکت‌های چندملیتی را به فساد متهم می‌کرد.
او به شدت مخالف مداخله آمریکا در سایر کشورها و تهاجم نظامی بود. سندرز مستقلی بود که در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات شرکت کرده بود. او سال 2015 و با هدف نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری به حزب دموکرات پیوسته بود.
برخی از طرفداران سندرز پس از باخت وی به کلینتون از او خواستند تا به عنوان نامزد مستقل در انتخابات امریکا شرکت کند. با این حال، سندرز به دلیل ترس از پیروزی ترامپ چنین چیزی را نپذیرفت و از کلینتون حمایت کرد.
ترامپ سعی کرده است بخشی از آرای سندرز در انتخابات مقدماتی را جذب خود کند. تصویر فوق سندرز را نشان می‌دهد.
در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گروه‌هایی وجود دارد که کسی آن‌ها را نمایندگی نمی‌کند. در رأس این گروه‌ها می‌توان به جنبش اشغال وال استریت اشاره کرد. دیدگاه‌های برنی سندرز به نظرگاه‌های این جنبش نزدیک بود و به لحاظ سنتی بخشی از چنین گروه‌هایی جذب حزب دموکرات می‌شوند.
با این حال، در بین کسانی که وال استریت را به فساد مالی متهم می‌کنند و به شدت مخالف مداخله‌گری نظامی آمریکا در مناطق مختلف جهان هستند، هیلاری کلینتون به هیچ وجه محبوب نیست.
دموکرات سعی کرده‌اند با ایجاد هجمه تبلیغاتی علیه ترامپ و ایجاد این ذهنیت که باید «شر کوچک‌تر» را در انتخابات برگزید، بخشی از این گروه‌ها را به خود متمایل سازند. این تکنیک در مورد تحصیل‌کردگان جنبش اشغال وال استریت ممکن است کارساز باشد؛ اما بعید است بخشی از فقرا که به ترامپ تمایل پیدا کرده‌اند را جذب اردوگاه انتخاباتی دموکرات‌ها کند.
نیروهای دیگری نیز وجود دارند که اگرچه خارج از آمریکا هستند اما بر روند انتخابات این کشور تأثیرگذار بوده‌اند. جولیان آسانژ بنیان‌گذار ویکی لیکس که چند سالی است به اجبار در سفارت اکوادر در لندن محبوس است، یکی از این نیروها است.
ویکی لیکس مجموعه‌ای ایمیل‌های جان پادستا رئیس ستاد انتخاباتی کلینتون را منتشر کرده که نشان‌دهنده فساد در کمیپین انتخاباتی کلینتون و همچنین فساد در بنیاد کلینتون است. آسانژ اگرچه از ژوئن 2012 تاکنون به سفارت اکوارد پناهنده شده، اما یک نیروی تأثیرگذار در انتخابات آمریکا بوده است.
برخی از رسانه‌های آمریکایی سعی کردند برای اینکه اسناد افشاشده توسط لیکی لیکس به برتری ترامپ منجر نشود، از کنار این اسناد به سادگی بگذرند.
حزب دموکرات و حتی دولت اوباما، مسکو را متهم می‌کنند که با هک کردن ایمیل‌های جان پادستا قصد دستکاری در انتخابات آمریکا را دارد. در واقع، حزب دموکرات آمریکا بر این نظر است که دولت پوتین هوادار ریاست جمهوری ترامپ در انتخابات آمریکا است و بدین خاطر کمپین کلینتون را مورد حملات سایبری قرار داده است.
پوتین در این دوره در تبلیغات کاندیداها حضور داشته است. کلینتون بارها سعی کرده است ترامپ را متحد پوتین جلوه بدهد.
دولت روسیه، حملات سایبری به کمپین تبلیغاتی دموکرات‌ها را رد کرده است.
افشای یک فایل صوتی از ترامپ که در آن وی حرف‌های زننده‌ای در مورد زنان بر زبان آورده بود، باعث شد تا وی در نظرسنجی‌ها از کلینتون عقب بیفتد.
بعد از انتشار این فایل، چند زن ترامپ را به آزار جنسی متهم کردند. با این حال ترامپ این اتهامات را رد کرده است.
این تصویر ترامپ را به همراه همسرش نشان می‌دهد.
استفاده کلینتون از ایمیل‌ شخصی خود در زمان هدایت وزارت خارجه آمریکا توسط وی باعث شد تا وی به شدت توسط دونالد ترامپ به چالش کشیده شود. در هفته‌های گذشته اظهار نظر جیمز کامی رئیس اف بی آی باعث شد تا فاصله ترامپ و کلینتون در نظرسنجی‌ها کاهش یابد. کامی گفته بود که اف بی آی مجدداً بررسی ایمیل‌های کلینتون را در دستور کار قرار داده است.
با این حال، اف بی آی دیروز دوباره گفت که کلینتون بی‌احتیاطی کرده ولی به دلیل استفاده از ایمیل شخصی، تخلف قابل ارجاع به محاکم قضایی‌ای انجام نداده است.
این نظر نظر اف بی آی باعث شد تا ترامپ این بار این نهاد را به فساد متهم کند.
اما نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات آمریکا چه می‌گویند. تصویر فوق نتیجه نظرسنجی انتخابات آمریکا را هم بر اساس رأی مردم و هم بر اساس آرای الکترال نشان می‌دهد. پایگاه اینترنتی fivethirtyeight.com این نظرسنجی را منتشر کرده است.
درنظرسنجی سی ان ان که در آن نظرسنجی‌ها ملی نیز لحاظ شده است، هیلاری کلینتون سه درصد از ترامپ پیش است.
تصویر فوق نتایج احتمالی انتخابات در ایالت‌های مختلف را نشان می‌دهد. رنگ قرمز نشانگر پیروزی احتمالی ترامپ و رنگ آبی نشانگر پیروزی احتمالی کلینتون است. ترامپ در نواحی جغرافیایی بیشتری احتمال پیروزی دارد. با این حال، کلینتون در اکثر ایالت‌هایی که آرای الکترال بالاتری دارند پیشتاز است و در انتخابات آمریکا نیز آرا الکترال تعیین‌کننده برنده نهایی در انتخابات است.
نتیجه نظرسنجی انجام شده توسط فاکس نیوز نیز حاکی از پیروزی کلینتون در انتخابات آمریکا است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵